NovinkyMIBCON DIMA poskytovatelem technické podpory a konzultací SAP PowerDesigneru pro Českou pojišťovnu

17. 9. 2019
Česká pojišťovna používá již řadu let technologii SAP/Sybase PowerDesigner pro datové modelování vývoj svého datového skladu a zároveň jeho dokumentaci. Díky využití PowerDesigneru může implementovat svoje pravidla vývoje do celého procesu a celý proces tak výrazně zefektivnit. Naše společnost Mibcon DIMA, která se modelováním v PowerDesigneru dlouhodobě věnuje, uspěla ve výběrovém řízení na poskytování služeb technické podpory pro SAP PowerDesigner. Pro tuto technologii bude tedy v příštím roce poskytovat technickou podporu a produktové konzultace naše oddělení Enterprise Architektury. Těšíme se na spolupráci.


MIBCON DIMA rozšiřuje svoje technologické kompetence o PostgreSQL

12. 7. 2019
Naše společnost rozšířila své kompetence o open-source relační databázový systém PostgreSQL (zkráceně Postgres). Nabízíme migrační projekty, školení, customizované workshopy, technickou podporu formou help desku (telefon, email) 8x5 nebo 24x7, konzultace zahrnující ladění výkonu, vývoj, upgrady, atd. Velkou výhodou je razantní snížení OPEX na provoz tohoto systému, licence umožňuje neomezené bezplatné používání a modifikaci PostgreSQL a to pro komerční i nekomerční využití. Více informací můžete najít v článku zde.


Naše společnost MIBCON DIMA distributorem Appeon PowerBuilderu pro ČR a Slovensko

31. 5. 2019
Společnost Appeon, která před několika lety převzala zdrojový kód produktu PowerBuilder od SAPu, uvolnila dnešním dnem do prodeje novou generaci produktu Appeon PowerBuilder 2019. Po předchozí verzi PowerBuilder 2017 přichází Appeon se zcela novou a průlomovou funkcionalitou, která po několika letech stagnace posouvá tento vývojový nástroj opět na přední místa ve vývoji klient/server a cloud aplikací.

Naše společnost, MIBCON DIMA s.r.o., se stala autorizovaným partnerem společnosti Appeon pro Českou Republiku a Slovensko. Do obou zemí dodáváme všechny edice produktu PowerBuilder. Našim zákazníkům tak poskytujeme český prodejní kanál a následně technickou podporu, školení a další služby v lokálním jazyce.


Raiffeisenbank dokončila projekt transformace licencí PowerDesigneru

13. 5. 2019
Raiffeisenbank dokončila projekt transformace licencí case nástroje PowerDesigner. Banka přešla z licenčního modelu Sybase na licenční model SAP. Tímto přechodem umožnila společnost MIBCON a.s. bance optimalizovat provozní náklady a vytvořila prostor pro případné rozšíření užití SAP PowerDesigner DataArchitect Edge Edition pro další projekty. Technickou podporu a konzultace zajišťují certifikovaní specialisté z MIBCON DIMA s.r.o.


Hledáme dalšího PowerDesigner konzultanta

28. 3. 2019
Naše společnost hledá nového kolegu na pozici PowerDesigner konzultant. Podrobný popis a kontakt můžete najít zde.


Tisková zpráva "Do skupiny MIBCON přibyla nová společnost MIBCON DIMA"

6. 3. 2019
Dnes o nás byla vydána tisková zpráva v několika médiích. Její celé znění můžete najít například zde nebo na webu MIBCON a.s. zde.


Workshop o heterogenních replikacích pomocí SAP Sybase Replikačního serveru

14. 12. 2018
V tomto týdnu proběhl workshop na téma heterogenní replikace pomocí SAP Sybase Replikačního serveru. Zaměřili jsme se především na replikace z Oracle 12.1 do SAP Sybase ASE 15.7. V rámci semináře jsme prošli jak postup instalace jednotlivých komponent (ASE, Oracle, Replikační server, Replikační agent pro Oracle, JDBC ovladače, nastavení operačního systému), tak konfiguraci všech systémů se zvláštním zaměřením na nastavení replikačního agenta. Účastníci si mohli vyzkoušet různé scénáře a řešení obvyklých problémů, včetně vyzkoušení postupu pro sledování průběhu transakcí přes všechny komponenty. Na závěr jsme si vyzkoušeli čistou instalaci replikačního agenta pro Oracle na nový server a jeho zprovoznění.


MONETA Money Bank migrovala PowerDesigner na licenční model SAP

15. 11. 2018
MONETA Money Bank přistoupila v roce 2018 k optimalizaci licenčního modelu pro case nástroj PowerDesigner. Banka přešla na licenční model SAP a umožnila tak přizpůsobit užití case nástroje aktuální organizační struktuře. Změnu licenčního modelu realizoval MIBCON, technickou podporu zajišťují konzultanti MIBCON DIMA.


Odborná snídaně: Databáze SAP ASE, SAP IQ - Novinky posledních verzí

31. 10. 2018
Dnes se konala další odborná snídaně, tentokrát na téma databáze. V první odborné části setkání byly prezentovány významné novinky aktuální verze SAP ASE 16.0 a zaměření dalších plánovaných verzí. Pozornost během tohoto semináře byla věnována především oblasti bezpečnosti řešené v posledních verzích na různých úrovních. Po přestávce byli účastníci snídaně seznámeni s novinkami a změnami v databázovém serveru SAP IQ 16.0 a 16.1, opět s důrazem na features a options týkající se bezpečnosti. V praktických ukázkách bylo mimo jiné krátké seznámení s grafickými rozhraními SAP ASE Cockpit a SAP IQ Cockpit.

Prezentovány byly rovněž služby poskytované konzultanty MIBCON DIMA v oblasti administrace databázových systémů ASE a IQ. Popis těchto služeb lze najít zde.

Setkání se zúčastnili zástupci významných bank působících na českém trhu, kteří rozvinuli během setkání živou diskuzi.


Odborná snídaně: PowerDesigner - Novinky a přehled realizovaných služeb a rozšíření

3. 10. 2018
Naše první odborná snídaně v novém působišti se konala právě dnes. Zvolili jsme téma modelování v PowerDesigneru. V první části našeho setkání jsme seznámili účastníky s aktuální podobou a funkcionalitou tenkého klienta PowerDesigneru (PD), portálovou komponentou PD Web. PD Web prodělal za poslední dva roky řadu významných změn, ukázali jsme si ty nejdůležitější z nich a popsali jsme možnosti jeho využití. Po přestávce jsme si popovídali o implementacích a rozšířeních PowerDesigneru nasazených u zákazníků v ČR i v zahraničí. Probrali jsme služby, které dokážeme nabídnout díky zkušenostem načerpaným během projektů v uplynulých 10 letech. Jejich popis můžete najít zde.

Odborná snídaně měla hojnou účast zástupců významných bank, pojišťoven a telco operátorů působících na českém trhu.